Lekcja historii z klockami Cobi

Posted on

Klocki to jeden z najlepszych prezentów, jakimi możesz obdarować swoje dziecko. Nie tylko sprawisz mu radość zabawką, ale pobudzisz jego rozwój psychoruchowy. Czasami to szansa do nauki w takich dziedzinach jak fizyka, matematyka czy historia. Jeżeli o historii mowa, doskonałym wyborem są nasze rodzime klocki Cobi. Cobi to świetny przykład promocji historii i kultury naszego kraju za granicą. Prezentujemy klocki, którymi zabawa przyniesie dziecku radość, pobudzające rozwój bodźce i kilka lekcji historii.

Mała Armia WW1

Rocznica stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości to dobra okazja do zapoznania dziecka z historią Pierwszej Wojny Światowej, zwanej Wielką Wojną. Naprzeciw oczekiwaniom rodziców i nauczycieli wychodzą producenci klocków Cobi. Poniżej kilka zestawów klocki, które upamiętniają kilka ważnych postaci i innowacyjnych jak na tamte czasy rozwiązań technologicznych.

 

Tank Mark I – czołg brytyjski

To pierwszy w historii użyty podczas walki czołg.  Jego romboidalne kształty pozwalały w łatwy sposób pokonywać przeszkody. Wyposażony w 2 armaty i karabiny maszynowe. Co prawda po kilku godzinach w boju, nadawał się do kompletnego przeglądu, niemniej wojska pancerne okazały się niezbędnym instrumentem toczenia bojów na wszystkich kontynentach. Model prezentowany przez Cobi jest bardzo szczegółowo odwzorowany, a przy tym wytrzymały – zatem nie musi kurzyć się na półce jako element kolekcji, ale być inspirującą zabawką. Jak na porządny czołg przystało posiada ruchome elementy: otwierane włazy, armaty i gąsienice. W zestawie znajduje się także figurka brytyjskiego żołnierza.

 

Fokker Dr.1 Red Baron – niemiecki samolot myśliwski

Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych samolotów z okresu I Wojny Światowej. Wyróżnia go jaskrawo czerwony kolor i czarne krzyże na płatach skrzydeł. Nie można zapomnieć o słynnym pilocie, Manfredzie von Richthofenie, jednego z pierwszych asów lotnictwa w historii, zwanym Czerwonym Baronem, budzącym powszechny strach wśród przeciwników.

Również ten model wiernie oddaje znany samolot z czasów Wielkiej Wojny. Posiada szereg ruchomych elementów, między innymi śmigło, lotki skrzydeł i kółka. Figurka dołączona do zestawu prezentje słynnego barona Richthofena, Czerwonego Barona. Dołączona do zestawu tabliczka z nazwą samolotu dopełnia zabawkę jako element kolekcji, niemniej zachęcamy do aktywnej zabawy samolotem..

 

Niemiecki górnopłatowiec myśliwski Fokker E.V ( D.VIII)

To jeden z lepszych samolotów wyprodukowanych w historii I Wojny Światowej. Niemniej  nie tylko z tego powodu jest tak ważnym w historii dwupłatowcem. Na jednym z jego egzemplarzy, polski lotnik, porucznik Stefan Stec namalował po raz pierwszy w historii lotnictwa biało-czerwone szachownice. Te z kolei po wojnie stały się symbolem polskiego lotnictwa.

Jak można się już spodziewać, w zestawie Cobi otrzymujemy samolot z ruchomym śmigłem i kółkami oraz figurkę pilota, oczywiście inspirowaną postacią porucznika Stefana Steca. Co więcej w wersji 2 w 1 dziecko ma możliwość samodzielnie „przemalować” barwy samolotu, wymieniając niemieckie symbole z symbolami polskimi.