Taniec w parach czy może nauka tańca solo? Zalety obydwu rozwiązań!

Posted on

Taniec przynosi wiele radości. Sęk w tym, aby wybrać taki sposób na jego naukę, który nas kręci i który dodatkowo będzie nas zachęcał do uczestnictwa w kursie tańca. Tańca możemy uczyć się w różnych formach, a do najpopularniejszych należą taniec w parach i nauka tańca solo. Obydwa te rozwiązania mają swoje wady i zalety. Warto je poznać, zanim zdecydujemy się na podjęcie konkretnego kursu.

Taniec w parach a taniec solo – jaki styl można wybrać?

Mamy wiele możliwości do wyboru, jeśli chodzi o style taneczne. Niektóre style wykonuje się raczej w parze, inne to typowe solówki a jeszcze inne możemy tańczyć zarówno sami, jak i z partnerem. Typowe tańce w parach to tzw. tańce towarzyskie. Zaliczamy do nich chociażby tango, walc ale i sambę czy jive. Charakterystyczne zajęcia, podczas których tańczymy solo, to z pewnością izolacje i sexi dance. Są jednak popularne w dzisiejszych czasach style taneczne, które możemy tańczyć zarówno solo, jak i w parze, są to; bachata, kizomba, zouk, salsa. Jeśli jesteśmy początkujący, to być może warto najpierw spróbować nauki tańca solo po to, aby z większą łatwością radzić sobie podczas tańczenia w parze.

 

Zalety tańca w parze

Co tak właściwie mamy na myśli zastanawiając się nad tym, czy warto tańczyć w parze? Czy chodzi nam o taniec ze swoim życiowym partnerem? A może z partnerem dobranym nam już na kursie tańca? Jeśli chodzi o zalety tańca z naszą drugą połówką, to jest ich całkiem sporo. Wśród nich wymienić możemy lepsze poznanie siebie nawzajem, wspólne spędzanie czasu, rozbudzenie namiętności w związku. Jeśli natomiast chodzi o taniec w parach dobieranych już bezpośrednio na lekcjach, to zalet również jest wiele. To przede wszystkim wzrost pewności siebie, poszerzanie grona znajomych, praca nad własną samooceną.

 

Często decydujemy się na tego typu kurs tańca w momencie, gdy przeszywa nas strach na samą myśl o tańcu z obcą osobą na imprezie czy weselu. Pamiętajmy bowiem, że taniec w parze to przede wszystkim nauka synchronizacji z partnerem. I to nie jednym i tym samym! Jeśli uczęszczamy na lekcje tańca towarzyskiego, to osoby, z którymi tańczymy, nieustannie się zmieniają. Dlatego możemy nauczyć się trudnej sztuki odczytywania czyiś intencji w tańcu.

 

Kiedy nauka tańca solo?

Niektóre osoby są po prostu istnymi indywidualistami! To im przede wszystkim przypadną do gustu kursy tańca solo. Na takich zajęciach nie musimy obawiać się o żadne ograniczenia. To my jesteśmy kowalami naszego losu i to my decydujemy, jaki będzie nasz kolejny ruch w tańcu. W dodatku solowe tańce są niezastąpione zawsze, wtedy gdy chcemy wypracować sobie wymarzoną sylwetkę. Wymagają one od nas zazwyczaj zdecydowanie większego zaangażowania w postaci energicznych i precyzyjnych ruchów. Ponadto, nauka tańca solo jest idealna zawsze, wtedy gdy marzy nam się zwiększenie własnej pewności siebie. Jeśli w naszym życiu na co dzień brakuje nam umiejętności przejmowania inicjatywy, wykazywania się i wysuwania przed szereg, to z pewnością odpowiedni kurs tańca nam w tym pomoże.